Co je to LED neon?

06.02.2021

Jednoduše řečeno - jedná se o silikonovou pásku, uvnitř které jsou LED žárovky svítící v určitém intervalu, což umožňuje rovnoměrné svícení.

LED neon vznikl jako náhrada klasického skleněného neonu, který je jedním z nejstarších typů venkovní reklamy, protože představuje velmi účinný způsob, jak zviditelnit jakýkoliv obchod, restauraci apod. Technologie se však neustále vyvíjejí, a tak začaly být skleněné neonové trubky v posledních letech nahrazovány flexibilními LED neonovými páskami, které se stávají čím dál populárnějšími. Důvodem je především extrémní jednoduchost této nové technologie. Spotřebitel obdrží pružný a prakticky univerzální materiál, který je odolný vůči mrazu, nerozbije se jako sklo a je snadno tvarovatelný. Instalace LED neonu je také mnohem jednodušší než instalace klasického skleněného neonu. Lze jej použít nejen pro zviditelnění byznysu, ale také jako dekoraci v domácnosti.

LED neon se nepřehřívá, je bezpečný, tichý a vydrží daleko déle než klasické skleněné neony. Tento "umělý neon" lze jakkoli ohýbat, přijme každý tvar. Limitem je pouze Vaše představivost.

Další výhody LED neonu:

  • bezpečný - neobsahuje žádné toxické látky a během provozu nehrozí výbuch
  • lehce přenositelný
  • snadná instalace
  • nízká spotřeba elektrické energie ve srovnání s klasickým neonem
  • životnost až 50 000 hodin (vydrží mráz i horko)
  • hlavní výhoda - je výrazně levnější

Pro LED neon je nezbytná podložka. Nejčastěji se využívá čiré plexisklo z důvodu nízké viditelnosti, ale použít lze i barevné plexisklo nebo dokonce i dřevěnou desku, vše dle Vašich požadavků.

Na fotkách můžete vidět, že byl neon nainstalován na černé matné plexisklo o síle 5 mm. Vlevo na fotce je kombinace neonu s logem z bílého plexiskla. Vpravo je kombinace neonu a dřevěné překližky.

LED neon se nejčastěji instaluje do zdi pomocí šroubů a distančních úchytů:

Nebo jej můžete jednoduše postavit kamkoliv chcete a připojit do zásuvky:

Máte-li zájem o výrobu neonu přesně podle Vašich představ, neváhejte nás kontaktovat na Facebook messenger v pravém dolním rohu, telefonicky na 773 682 410 nebo nás kontaktujte zde